Örökös Ökoiskola

2014. december 13-án Plánk Tibor igazgató úr vette át a díszoklevelet, amelyet Czunyiné dr. Bertalan Judit, köznevelésért felelős államtitkár (EMMI) és Dr. Simon Attila István, közigazgatási államtitkár (FM) adományozott iskolánknak.

  

2017/18-ban végzett tevékenységeink:

Örökös Ökoiskolaként a fenntarthatóságra való nevelés kiemelt feladat. Egy ÖKO-iskola számára – ahol a természettudományos tantárgyak nagyon háttérbe szorultak, a biológia gyakorlatilag megszűnt – elengedhetetlen, hogy a tanulás/ tanítás élményszerűvé váljék, hiszen csak akkor tudjuk a diákokat az ÖKO-csoportban tartani, ha programjaink kellően előkészítettek, tudományosan megalapozottak, és legfőképp feledhetetlen élményt nyújtanak. Ez az elv vezérelt bennünket az elmúlt tanév során, és a megvalósult programok sikere bennünket igazolt.

  

A diákok öko-tudatának fejlesztését és a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos nevelési feladatok ellátását megpróbáltuk a világnapokon keresztül megvalósítani. 

  

2017. október 17-én, az éhezés elleni küzdelem világnapján a 9. D  büfét szervezett, ennek összegét az örökbefogadott kongói diáklány,  Matondo taníttatására fordítottuk. Szintén ehhez a világnaphoz kapcsolódik a Salgadó-kiállítás megtekintése a Műcsarnokban, amit 3 osztályból csaknem 90 diákunk látott.

  

A víz világnapján,  2018. március 22-én a termálvizeinkről hallgattunk előadást a Gellért-fürdőben, majd dr. Benedek Veronika, a Madártani Intézet munkatársa tartott előadást a klímaváltozásról, az árvizek pusztító erejéről.

  

Talán a legsikeresebb a Föld világnapja volt, itt ugyanis a végzősöket leszámítva minden diák részt vett. Plakátpályázatot hirdettünk, amire 22 darab szebbnél szebb plakát érkezett. A napot reggel egy rövid videórészlettel vezettük be, amit egy tréfás vetélkedő követett. Végezetül a plakát-pályázat eredményhirdetése  következett.  Megerősítésképpen a diákok a Francia Intézettől kölcsönkapott fotókiállításban gyönyörködhettek heteken keresztül.

  

Az ÖKO-iskola szintén meghirdetett egy fotópályázatot, amelyre 48 pályamű érkezett főleg 10-es és 11-es diákjainktól.

  

A biogazdálkodások megtekintését Gordán Erzsébet vállalta magára, így kétszer is  sikerült  egy-egy biokertészetben látogatást tennünk. Az iskola virágosításában Nagy Andrea, Tyukász Ildikó és Gordán Erzsébet vezetésével három osztály is derekasan részt vett.

  

Az egészséges életmód  fontos szerepet játszik iskolánk életében.  Horváth Adrienn védőnő három előadást is tartott az egészséges táplálkozásról és az egészséges életmódról.

  

Az Öko-Tanácsban okleveles túravezetőnek is örvendhetünk Lik Melinda személyében.  A tanév során 4 túrát is szervezett 25-30 diák és több kolléga részvételével.

  

Karitatív tevékenységünkhöz (büfé szervezés ) a Karácsonyi ajándék cipős dobozok gyűjtése is szervesen kapcsolódik , a Vöröskereszt és a GLS szervezésében több tucat cipős dobozt töltöttünk meg ajándékkal a rászoruló gyerekeknek .

  

Júniusban, a tanév végéhez közeledve három kilencedikes osztály tett látogatást a Fővárosi Állatkertben. A visszajelzések alapján diákjaink szívesen vettek részt programjainkon, ezeknek a megvalósításában nagy szerepe volt a DÖKnek is.